Aktualności

Bezpłatna profilaktyczna kolonoskopia

Bezpłatna profilaktyczna kolonoskopia
Logo Alfa

BEZPŁATNA PROFILAKTYCZNA KOLONOSKOPIA

Zapraszamy na bezpłatne, profilaktyczne badania jelita grubego (kolonoskopię) w pełnym znieczuleniu.

Rak jelita grubego to drugi, jeżeli chodzi o przyczynę zgonów, nowotwór złośliwy w Polsce. Jak podkreślają eksperci, od kilku lat zachorowalność i umieralność na raka jelita grubego wyraźnie wzrasta.

Pierwsze objawy nowotworu często umykają uwadze pacjenta, ponieważ są bardzo niespecyficzne i w większości przypadków przypominają powszechne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Zdarza się, że są często bagatelizowane i nieutożsamiane z takim zagrożeniem jak rak jelita grubego.

Nowotwór ten, wykryty w początkowej fazie rozwoju, jest w pełni możliwy do wyleczenia i dlatego tak ważne są badania profilaktyczne w tym zakresie.

Diagnostyka za pomocą badania endoskopowego (kolonoskopia) jest procedurą o największej czułości i swoistości w rozpoznaniu tej groźnej choroby. Kolonoskopia pozwala ocenić całe jelito grube, a nawet końcowy odcinek jelita cienkiego. Podczas badania możliwe jest pobranie materiału biologicznego, a następnie jego ocena histopatologiczna.

NZOZ „ALFA” Spółki „TRES-MED”
ul. Rycerska 2 w Sieradzu
tel. 43 827 17 86

Program jest skierowany do osób między 50 a 65 rokiem życia oraz osób w wieku 40 – 49 lat, które posiadają krewnego pierwszego stopnia u którego rozpoznano nowotwór jelita grubego.

 

Zapraszamy do rejestracji pod nr tel.: 43 827 17 86